CTE Solution

Product was successfully added to your shopping cart.

CTE SOLUTION UTILAJE SPECIALIZATE
angajeaza

Product Specialist - nivel debutant/mediu (m/f)
in Bucuresti

CTE Solution activeaza de 12 ani in Romania, pe piata de masini si utilaje, avand doua divizii specializate:

    Divizia pentru utilaje pentru constructii, sortare & concasare.
    Divizia pentru utilaje pentru salubritate si reciclare.

Compania isi are sediul central in Ciorogarla si are acoperire nationala, prin reprezentanti zonali de vanzari si service.

CTE Solution este dealer exclusiv al unor renumiti producatori de utilaje specializate: KOMPTECH, FAUN, HYUNDAI, POWERSCREEN, AEBI-SCHMIDT,BHS-SONTHOFEN, MECALAC, TEREX, MULAG, UNTHA, PRESONA, UNIMOG, BUSI GROUP, AVERMANN, W-WEBER, KOMPLET, WESTERIA.

Rolul nostru este de a oferi solutii integrate in domenii specifice, masini si utilaje specializate, piese de schimb, service si training pentru operatori.

Valorile noastre sunt cele ale unui business de familie in serviciu pentru clientii sai, in care prin orientarea catre solutii, respect si atitudine pozitiva construim viitorul alaturi de partenerii nostri. Valorile noastre sunt: RESPECT, INCREDERE, PROFESIONALISM, SPIRIT DE ECHIPA si CURAJ.

Descrierea Postului:

  • Product Specialist pe produse si solutii specifice aplicatiilor din constructii, cunoaste piata si potentialul de vanzare pe produsele dedicate.
  • Acorda suport si asistenta echipei de vanzari oferind argumente convingatoare de vanzare pe produsele si solutiile specifice.
  • Gestioneaza si controleaza relatia tehnico-economica potrivita dintre produse si piata specifica vizata si raporteaza activitatea sa catre Directorul Comercial de Divizie.

Responsabilitati:

  • Ofera suport tehnic echipei de vanzari pentru a vinde produsele si solutiile dedicate.
  • Asista echipa de vanzari, la configurarea si ofertarea solutiilor.
  • Livreaza documentatie, analize comparative si argumente de vanzare.
  • Monitorizeaza piata si intelege nevoile si tendintele pietei specifice.
  • Livreaza training, organizeaza campanii si evenimente de promovare.

Cerintele postului:

  • Absolvent de studii superioare, de preferinta in inginerie.
  • Cunoasterea limbii engleze si carnet de conducere B.
  • Bune abilitati de operare in Office, abilitati de analiza si interpretare a datelor.
  • Cunoasterea principiilor de promovare si vanzare a produselor.
  • Profil multitasking si capabil sa dezvolte proiecte diferite in paralel.

Profilul candidatului:

  • Abilitatea de a lucra in echipa, putere de argumentare si convingere, comunicare excelenta.
  • Orientare catre clientul intern (echipa de vanzari) si extern, intelegerea nevoilor, ascultare activa.
  • Crede in capacitatea lui de a livra rezultate si de a face schimbari pozitive in business.
  • Claritate in planificarea actiunilor, creativ in rezolvarea problemelor si gasirea de solutii noi.
  • Dorinta si ambitia de performanta pentru sine si echipa de vanzari cu care colaboreaza.

Beneficii

  • Apartenenta la o familie profesionala, ale carei valori si conduita exemplara in afaceri reprezinta cheia reusitei noastre.
  • Sustinere si suport in derularea initiativelor de dezvoltare de business, din partea managementului firmei, in vederea reusitei profesionale.
  • Oportunitati reale de dezvoltare profesionala si castig personal pe masura rezultatelor livrate.

Contact

* Camp Obligatoriu