CTE Solution

Product was successfully added to your shopping cart.

CTE SOLUTION UTILAJE SPECIALIZATE
angajeaza

Responsabil Achizitii Licitatii Publice si Proiecte pe Fonduri Europene
nivel absolvent studii superioare, ingineri stagiari (m/f)
in Bucuresti

CTE Solution activeaza de 12 ani in Romania, pe piata de masini si utilaje, avand doua divizii specializate:

    Divizia pentru utilaje pentru constructii, sortare & concasare.
    Divizia pentru utilaje pentru salubritate si reciclare.

Compania isi are sediul central in Ciorogarla si are acoperire nationala, prin reprezentanti zonali de vanzari si service.

CTE Solution este dealer exclusiv al unor renumiti producatori de utilaje specializate: KOMPTECH, FAUN, HYUNDAI, POWERSCREEN, AEBI-SCHMIDT,BHS-SONTHOFEN, MECALAC, TEREX, MULAG, UNTHA, PRESONA, UNIMOG, BUSI GROUP, AVERMANN, W-WEBER, KOMPLET, WESTERIA.

Rolul nostru este de a oferi solutii integrate in domenii specifice, masini si utilaje specializate, piese de schimb, service si training pentru operatori.

Valorile noastre sunt cele ale unui business de familie in serviciu pentru clientii sai, in care prin orientarea catre solutii, respect si atitudine pozitiva construim viitorul alaturi de partenerii nostri. Valorile noastre sunt: RESPECT, INCREDERE, PROFESIONALISM, SPIRIT DE ECHIPA si CURAJ.

Misiune generala: Propunerea si ofertarea celor mai bune solutii tehnico-comerciale pentru utilajele si solutiile specifice. Participarea activa la promovarea, informarea si vanzarea catre publicul tinta prin intermediul echipei de vanzari.

Descrierea Postului:

  • Acorda suport de specialitate la realizarea vanzarilor prin licitatii publice si pe fonduri europene si asista echipa de vanzari la pregatirea documentatiei specifice.
  • Asigura buna comunicare in intern si extern a informatiilor legate de licitatii precum si urmarirea respectarii pasilor si termenelor de desfasurare a licitatiilor.
  • Prospecteaza si identifica lead-uri si oportunitati rezultate din licitatii publice si proiecte pe fonduri europene si le comunica echipei de vanzari spre calificare si urmarire.

Responsabilitati:

  • Prospecteaza site-uri si platforme specifice pentru identificarea licitatiilor publice si proiectelor cu fonduri europene, identifica lead-uri si oportunitati si le comunica echipei de vanzari.
  • Informeaza departamentele conexe atunci cand este castigata o licitatie, si transmite documentele specifice catre fiecare departament.
  • Gestioneaza actele specifice licitatiilor si le reinnoieste, dupa caz si urmareste datele de expirare a uneltelor specifice activitatii de licitatii.
  • Asista echipa de vanzari cu documentia specifica. Pregateste documentatia de participare la licitatii si o incarca pe platformele specifice. Urmareste termenele de depunere si respectarea acestora.
  • Intocmeste impreuna cu responsabilul de proiect si urmareste cererile de clarificare. Acorda suport responsabilului de proiect in comunicarea cu clientul.

Cerintele postului:

  • Absolvent de studii superioare si cunoasterea limbii engleze.
  • Bune abilitati de operare in Office.
  • Abilitati de analiza si interpretare a datelor.
  • Cunostinte de baza economice, tehnice si de legislatie specifica.
  • Profil multitasking si capabil sa urmareasca proiecte diferite in paralel.

Profilul candidatului:

  • Abilitatea de a lucra in echipa, comunicare excelenta.
  • Cu atentie selectiva , distributiva si concentrata.
  • Reactiv, rezistent la stres si cu un bun echilibru emotional.
  • Claritate in planificarea actiunilor, creativ in rezolvarea problemelor si gasirea de solutii noi.
  • Dorinta si ambitia de performanta pentru sine si echipa de vanzari cu care colaboreaza.

Beneficii

  • Apartenenta la o familie profesionala, ale carei valori si conduita exemplara in afaceri reprezinta cheia reusitei noastre.
  • Sustinere si suport in derularea initiativelor de dezvoltare de business, din partea managementului firmei, in vederea reusitei profesionale.
  • Oportunitati reale de dezvoltare profesionala si castig personal pe masura rezultatelor livrate.

Contact

* Camp Obligatoriu