CTE Solution

Product was successfully added to your shopping cart.

CTE SOLUTION UTILAJE SPECIALIZATE
angajeaza

Suport Logistica (m)
in Ciorogarla

CTE Solution activeaza de 12 ani in Romania, pe piata de masini si utilaje, avand doua divizii specializate:

    Divizia pentru utilaje pentru constructii, sortare & concasare.
    Divizia pentru utilaje pentru salubritate si reciclare.

Compania isi are sediul central in Ciorogarla si are acoperire nationala, prin reprezentanti zonali de vanzari si service.

CTE Solution este dealer exclusiv al unor renumiti producatori de utilaje specializate: KOMPTECH, FAUN, HYUNDAI, POWERSCREEN, AEBI-SCHMIDT,BHS-SONTHOFEN, MECALAC, TEREX, MULAG, UNTHA, PRESONA, UNIMOG, BUSI GROUP, AVERMANN, W-WEBER, KOMPLET, WESTERIA.

Rolul nostru este de a oferi solutii integrate in domenii specifice, masini si utilaje specializate, piese de schimb, service si training pentru operatori.

Valorile noastre sunt cele ale unui business de familie in serviciu pentru clientii sai, in care prin orientarea catre solutii, respect si atitudine pozitiva construim viitorul alaturi de partenerii nostri. Valorile noastre sunt: RESPECT, INCREDERE, PROFESIONALISM, SPIRIT DE ECHIPA si CURAJ.

Descrierea Postului:

  • Suport Logistica conform fisa postului.
  • Are ca obiectiv gestionarea activitatii logistice (receptia echipamentelor, incarcari/ descarcari, gestionarea stocul fizic - parcului auto, gestionarea relatie cu RAR-ul, Primaria).
  • Raporteaza activitatea sa catre Directorul de Logistica.

Locatie:

  • Ciorogarla

Responsabilitati:

  • Gestionarea parcului auto de vehicule/ utilaje/ echipamente din curte (semnalarea unor nereguli ale acestora; urmarirea vehicule/ utilaje/ echipamente ce ies si intra din/ in curte)
  • Receptia vehicule/ utilaje/ echipamente, incarcarea/descarcarea acestora: Receptia acestora; Descarcarea/ incarcarea, strangerea manualelor de utilizare de la / din vehicule/ utilaje/ echipamente,
  • Gestionarea relatiei cu RAR-ul (programarea acestora/pregatirea si depunerea actelor necesare)
  • Pregatirea vehiculelor/ utillajelor/ echipamentelor pentru livrare sau pentru anumite evenimente interne (alimentarea acestora; colantarea vehicule/ utillaje/ echipamente)
  • Pregatirea/ intocmirea documentatiei necesare pentru luarea si scoaterea in / din evidenta a echipamentelor SH la Primarie
  • Etichetarea cheilor cu model si serie a echipamentelor sosite in locatie
  • Orice alte sarcini / proiecte solicitate din cand in cand de managerul direct

Cerintele postului:

  • Diploma de absolvire studii superioare ( profil tehnic, inginerie, autovehicule rutiere - constituie avantaj
  • Experienta in lumea auto/ a utilajelor (gestionarea unui parc auto, obtinearea documentelor emise de RAR, POLITIE, cunostinte ce tin de documentele necesare inmatriculari vehiculelor)
  • Cunoasterea limbii engleze , scris si vorbit de nivel elementar
  • Cunoastere utilizare suita Office - outlook, word, excel - nivel elementar
  • Carnet de conducere categoria B - obligatoriu, categoria C si CE - constituie un avantaj
  • Atestat stivuitorist - constituie un avantaj

Profilul candidatului:

  • Comunicare si relationare interpersonala.
  • Persoana activa, organizata, implicata, cu initiativa
  • Orientare spre rezultat, seriozitate, flexibilitate, motivare individuala.
  • Rezolvarea problemelor, creativitate in gasirea de solutii noi.
  • Dorinta si ambitie pentru dezvoltare continua, reusita personala.

Beneficii

  • Apartenenta la o familie profesionala in care valorile si conduita exemplara in afaceri reprezinta cheia reusitei noastre.
  • Sustinere si asistenta din partea managementului firmei in vederea reusitei profesionale.
  • Oportunitati reale de dezvoltare profesionala si castig personal pe masura rezultatelor livrate.

Contact

* Camp Obligatoriu